- Költészet napja 2019 - digitális témahét - a Vers mindenkié
- Könyvhónap 2019
- MESEFESZTIVÁL 2018
- Bóna Dénes Informatikai Emlékverseny
- Jubileumi Kossányi-hét
- Kossányi rajzverseny 2018
- Tavaszi –húsvéti alkotó délután
- Májusfa állítás 2018
- Könyv hónapja 2018
- Sítúra Dóvalon
- Huszáravatás, március 15.
- Jelmezbál 2018
- Karácsonyváró
- Könyvhónapja 2017
- Mesefesztivál - 2017
- Kossányi - hét 2017
- Határtalanul…
- MESEFESZTIVÁL 2016
- Kossányi-hét
- Természetsuli
- Regionális sakkverseny - Szentpéter
- Könyvhónap 2016
- A NAPKÖZI ÉLETÉBŐL 2015/16
- Kossányi Kupa 2016
- Karácsonyváró az iskolában
- Mesefesztivál 2015
- KOSSÁNYI NAPOK 2015/16
- Szombathelyi vendégeink-2015
- Egy volt diákunk az EU bizottságban
- Májusfa állítás
- A könyv hónapja
- Regionális sakkverseny 2015
- Március 15.
- Jelmezbál
- Visszaemlékezés a sítúrára
- Mesefesztivál 2014
- Egészséges életmód hete
- Angolul tanuló falvak
- Anyák Napja
- Természetiskola 2014
- Májusfa állítás
- MESEMARATON 2014
- KOSSÁNYI NAPOK 2014
- Jelmezbál 2014
- Karácsonyi műsor 2013
- Egészséges életmód hete - 2013
- papírgyűjtés - 2013. május
- Jutalomkirándulás 2013
- A Föld napja
- Mesemaraton
- Anyák napja 2013
- Kossányi Napok 2013
- Farsang 2013
- Beíratási program 2012-2013
- Karácsonyi műsor 2012
- Mesefesztivál 2012
- Kossanyi Kupa
- Egészséges életmód hete 2012
- Szombathelyi vendégeink
- KOSSÁNYI NAPOK 2012
- Húsvéti ünnepváró
- Maszakabál 2012
- Sítanfolyam 2012
- Tavaszi ünnepváró
- Mekk Elek ezermester 2016
- Beíratkozási program
Angolul tanuló falvak
Július 14-étől augusztus 1-jéig iskolánkban a Learning Enterprises Slovakia - Angolul tanuló falvak 2014-es nyári önkéntes programjára került sor. Immáron 22 éve létezik a Learning Enterprises –Angolul tanuló falvak - közcélú, non-profit kezdeményezés, melyet 1991-ben Tolnay Ádám, jelenleg Ázsiában tevékenykedő washingtoni egyetemi professzor hívott életre. A rendszerváltás utáni hazalátogatása alkalmával megfogalmazódott benne az ötlet, hogy amerikai egyetemista diákok által ingyenesen biztosítson nyelvoktatási lehetőséget Magyarországon, majd egész Közép- illetve Kelet-Európában annak érdekében, hogy a régió angol nyelvi tudása fellendüljön. Először 1991-ben egyetemi barátaival együtt eljött három hétre Mátraszentistvánra, hogy az ottani falvak gyerekeivel, diákjaival megismertessék, megszerettessék az angol nyelvet. A kezdeményezés olyan népszerűségre tett szert, hogy mára világméretűvé nőtte ki magát. Amerikából érkező lektorok két turnusban kétszer háromhetes kommunikációt serkentő, fejlesztő nyelvtanfolyamot tartanak több csoportban: kicsiknek, diákoknak, fiataloknak és felnőtteknek is a kezdőtől a haladó szintig. Ez nemcsak tanulásról/tanításról szól, hanem a különböző kultúrák találkozójáról is. Az amerikai lektorok a tanítási óráik után együtt töltik szabadidejüket diákjaikkal, az őket befogadó családokkal. Mesélnek saját szokásaikról, hagyományaikról, kultúrájukról, a diákok pedig az itteni életmódról.
Iskolánkban három csoportban, 45-en vettek részt az idei ingyenes tanfolyamon. Az önkéntes a tajvani származású, jelenleg az Egyesült Államokban tanuló egyetemista, a 19 éves Penny Hsieh volt. A kezdő csoportban az óvodából iskolába készülő gyerekek, illetve az első osztályosok játszva tanulták meg a színeket, a testrészeket angolul, és töltöttek el három héten keresztül egy-egy kellemes órát.
A haladó csoport tagjai angolul játszották a „Maffiát“, és szórakozva (Pennyt szórakoztatva) csiszolták angol nyelvtudásukat. A délutáni foglalkozásokon főleg középiskolások és iskolánk ügyesebb tanulói vettek részt, akik szituációs játékokkal, párbeszédekkel és alkalmanként egész estig nyúló személyes beszélgetésekkel győződtek meg arról, hogy milyen egy „igazi“ amerikai diákkal angolul kommunikálni. A nyelv tanulása mellett a résztvevők kézműves foglalkozásokon, táncházban is részt vettek. A három hét végén, mindenki névre és személyre szóló, Penny által kézzel írott oklevelet kapott, amelynek az érdekessége, hogy a saját nevét olvashatja rajta nem csak angolul, de kínaiul is. Pennyt Viczena Sándor és Huszáriková Martina látták vendégül három héten keresztül, és biztosítottak számára nyugodt estéket. A Pivoda családdal ellátogatott a tatai Turul-szoborhoz, a Csalava családjával megnézte a visegrádi várat, a Kajan család megmutatta neki Kisbért, a komáromi Monostori Erődöt és elvitték gokartozni. Urbánek Renáta és Kovács Karin elutaztak Pennyvel Komárom nevezetességeit, templomait megnézni. Az utolsó pénteki estén szalonnasütéssel, énekléssel sírva búcsúztunk Pennytől. Ekkor érződött igazán, milyen szoros kapcsolat alakult ki az önkéntes és a diákok között, s talán az is kiderült, hogy ez a nyári időszak fiataljaink számára valóban értékesen telt. Bízom benne, hogy a szórakozás mellett úgy érzik, hogy nem csak kellemesen, de hasznosan is töltötték a nyári szünetük egy részét, és hogy a jövőben esetleg még többen kedvet kapnak angoltudásuk bővítésére.