- Költészet napja 2019 - digitális témahét - a Vers mindenkié
- Könyvhónap 2019
- MESEFESZTIVÁL 2018
- Bóna Dénes Informatikai Emlékverseny
- Jubileumi Kossányi-hét
- Kossányi rajzverseny 2018
- Tavaszi –húsvéti alkotó délután
- Májusfa állítás 2018
- Könyv hónapja 2018
- Sítúra Dóvalon
- Huszáravatás, március 15.
- Jelmezbál 2018
- Karácsonyváró
- Könyvhónapja 2017
- Mesefesztivál - 2017
- Kossányi - hét 2017
- Határtalanul…
- MESEFESZTIVÁL 2016
- Kossányi-hét
- Természetsuli
- Regionális sakkverseny - Szentpéter
- Könyvhónap 2016
- A NAPKÖZI ÉLETÉBŐL 2015/16
- Kossányi Kupa 2016
- Karácsonyváró az iskolában
- Mesefesztivál 2015
- KOSSÁNYI NAPOK 2015/16
- Szombathelyi vendégeink-2015
- Egy volt diákunk az EU bizottságban
- Májusfa állítás
- A könyv hónapja
- Regionális sakkverseny 2015
- Március 15.
- Jelmezbál
- Visszaemlékezés a sítúrára
- Mesefesztivál 2014
- Egészséges életmód hete
- Angolul tanuló falvak
- Anyák Napja
- Természetiskola 2014
- Májusfa állítás
- MESEMARATON 2014
- KOSSÁNYI NAPOK 2014
- Jelmezbál 2014
- Karácsonyi műsor 2013
- Egészséges életmód hete - 2013
- papírgyűjtés - 2013. május
- Jutalomkirándulás 2013
- A Föld napja
- Mesemaraton
- Anyák napja 2013
- Kossányi Napok 2013
- Farsang 2013
- Beíratási program 2012-2013
- Karácsonyi műsor 2012
- Mesefesztivál 2012
- Kossanyi Kupa
- Egészséges életmód hete 2012
- Szombathelyi vendégeink
- KOSSÁNYI NAPOK 2012
- Húsvéti ünnepváró
- Maszakabál 2012
- Sítanfolyam 2012
- Tavaszi ünnepváró
- Mekk Elek ezermester 2016
- Beíratkozási program
Mesefesztivál 2015
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Mesefesztivál
A mese egyszerre szórakoztat, tanít és emellett kolektív időtöltés is, amelyre minden kisgyermeknek szüksége van. Idén november 27-én és 28-án immáron kilencedik alkalommal került megrendezésre a szentpéteri Kossányi József Alapiskola és Óvoda szervezésében a Mesefesztivál a magyar mesehagyományok ápolásáért és a meseolvasás népszerűsítésért. A rendezvény célja, hogy minél többen átélhessék a mesevilág varázslatos vonzásának örömöt, tudást és erőt adó szavait, történeteit. A mese gazdagítja a képzeletet, segít megérteni a gyermeknek a jó és rossz, a helyes és helytelen viszonyát. Természetesen legnagyobb hatása mindig az olvasott mesének van, éppen ezért a fesztivál csütörtökön meseolvasó versennyel indult, melyen az iskola alsó tagozatos tanulói vettek részt. Az iskola legmesésebben olvasó tanulói osztályonként: Csere Máté Krisztián, 2.osztály, Csalava Richárd, 3.osztály, Bresztyák Jázmin, 4.osztály. Pénteken a szentpéteri kultúrház változott mesebeli világgá. A gyerekek csapatokban mérhették össze ügyességüket, kreativitásukat és szövegfeldolgozó képességüket. Olvastak, értelmeztek, alkottak, ragasztottak,terveztek és rajzoltak. A vetélkedő nehéz feladatai ellenére a versenyzők tisztességgel kiállták a próbát, s a legjobbak megkapták a megérdemelt jutalmukat .
Idén először került megrendezésre a Pogácsasütő verseny. Büszkén mondhatjuk, sikeres volt, hiszen 36 különféle pogácsát neveztek be . Mindenkinek köszönjük, mind nagyon finom volt, a gyerekek boldogan fogyasztották el, de sajnos a Legfinomabb pogácsa díjat, s az azzal járó ajándékcsomagot csak egy pogácsa, illetve egy gazdasszony kaphatta meg. Gratulálunk a győztesnek, Pintér Mártának!
A Mesefesztivál fontos feladata, hogy fiatal tehetségeket mutasson be, s hogy színjátszó csoportokat ismerhessen meg a közönség. Az idei fesztiválon három iskola színjátszócsoportja mutatta be darabját. Testvériskolánk, a szombathelyi Reményik Sándor Általános Iskola színjátszói Janikovszky Éva műveiből összeállított előadással szórakoztatták a közönséget. A perbetei vendégek a Jóka ördöge című mesét vitték színpadra. A darab rendezője s egyben a csoport vezetője Török Sarolta . A szentpéteri iskolát a Lacza Aranka vezette csoport képviselte. Ők a klasszikusnak számító Hófehérkét vitték színpadra modern feldolgozásban, mely a többihez hasonlóan osztatlan sikert aratott.
A rendezvény fénypontja az esti program volt. A mesék világából az advent időszakába repítette Szentpéter apraját-nagyját a Ghymes együttes Mendika című teltházas előadása. A Szarka fivérek csodás éneke mellett a gyermekkórus csengő hangja zengte be a kultúrházat. A kórus , melyre igazán büszkék lehetünk, az ógyallai művészeti alapiskola és a szentpéteri alapiskola tanulóiból állt össze. Szívből jövő köszönet Becse Szabó Ilona és Lovász Szilvia tanárnőknek munkájukért, hisz nem egész két hónap alatt az iskolai énekkarokból kórust faragtak.
Köszönet illeti a rendezvény támogatóit: a Bethlen Gábor Alapot, Szerencsejáték Zrt-t, Nyitra Megye Önkormányzatát, Szentpéter Község Önkormányzatát, a Csemadok Alapszervezetét és a Jövő Gyermeke Polgári társulást.