Menü:

  • Adatok frissítése

    Az aScAgenda program adatai frissítve
  • "Szülőföldön magyarul"

     

         Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy 2018. február 21-én (szerdán) 17:00 órától lehetőségük lesz iskolánkban kitölteni a  "Szülőföldön magyarul"  pályázat igénylési lapját. A támogatási programot idén is a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. hirdette meg a magyar tanítási nyelvű intézményt látogató gyermekek részére.

         A pályázati lap kitöltéséhez szükség van a a gyermek születési anyakönyvi kivonatának /rodný list/ ill. a törvényes képviselő személyazonossági igazolványának /občiansky preukaz/ fénymásolatára, ezért ezeket feltétlenül hozzák magukkal!

          További információk a www.szmpsz.sk oldalon érhetők el.

     

                                             Megértésüket köszönjük!

         

     

  • Iskolai szavalóverseny

    Új fényképek a Iskolai szavalóverseny albumban

  • Értesítés

    Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a megbetegedések számának növekedése miatt alapiskolánkban 2018. február 14-től (szerdától) rövidített tanítás van érvényben - elmaradnak a 6. órák /nevelési tárgyak, testnevelések/ és a délutáni órák.

    Megértésüket köszönjük!

  • Itt a farsang, áll a bál ♫♪♫♪

    Új fényképek a Itt a farsang, áll a bál ♫♪♫♪ albumban

  • Értesítés

    Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a megbetegedések számának gyors növekedése miatt, mely 30% felettire emelkedett, a Járási Egészségügyi Hivatal tisztiorvosi ajánlása alapján iskolánkban 2018. február 7-től (szerdától) 9-ig (péntekig) a tanítás szünetel.

    Megértésüket köszönjük!

     

  • 2 %

  • Szülői értekezletek és konzultációk

  • sitanfolyam2018

    Új fényképek a sitanfolyam2018 albumban

    sitanfolyam 2018

  • Sítanfolyam  2018

     

     

    Időpont:

    Indulás: 2018. január  14. vasárnap

    Érkezés: 2018. január 19. péntek

     

    Helyszín: Donovaly (HOTEL Vesel) 

    Ellátás: szállás + teljes ellátás (reggeli + ebéd+ vacsora) 

     

    Min. szükséges felszerelés:

    • Egészségügyi kártya
    • Papucs (strandpapucs)
    • Csizma - vízálló
    • Síruha (kabát, nadrág - vízálló)
    • Sportruha - min. 2db
    • Kényelmes tornacipőt
    • Meleg alsók (alsónemű, harisnya, trikó, zokni vastagabb és  vékonyabb 5 – 5 pár)
    • Síkesztyű 2db (min. 1darab vízálló)
    • Sapka (1 téli + 1 sísisak alá), sál
    • Pizsama
    • Törülköző (kics-nagy)
    • Higiéniai eszközök - papír zsebkendő, toalett papírt, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, arckrém, szőlőzsír, esetleg egyéb fontos higiéniai szerek stb.
    • Meleg pulóver
    • Fürdőruha
    • Gyógyszer - amit rendszeresen szed a tanuló (pl. allergiás gy.)
    • Társasjáték (kártya, twiszter, stb.)

     

    Csak saját felelőségre  (nem ajánlott):

    • Mobil
    • Értékesebb elektr. eszközök
    • Nagyobb pénzösszeg

     

    Tilos hozni:

    alkoholt, cigarettát, értékes ékszereket /arany, ezüst láncok, gyűrűk, karkötők stb./, gyógyszereket, amiket nem szedsz, veszélyes eszközöket, kések, sérülést okozó tárgyak/. 

     

     

     

     

                                                                                                   

  • Karácsony

  • Mikulás az oviban

    Új fényképek a Mikulás az oviban albumban

  • 2017.11.07.

    Új fényképek a Óvodások a fogorvosnál és az idősek otthonába albumban

  • Vetélkedő, kultúrműsor

    Kossanyi_het_2017_-Pentek.docx​​​​​​​

  • X. Kossányi Kupa

    2017. október 24-én a Szentpéteren  a helyi  Kossányi József Alapiskola és Óvoda és a Kárpátia Polgári Társulás szervezésében került sor a XIII. Kárpát-medencei Összmagyar Diákbajnokság felvidéki fordulójára és a X. Kossányi Kupa asztalitenisz tornára.  Az előző évekhez hasonlóan a kategóriák első három helyezettje képviseli majd Felvidéket a magyarországi döntőben, amelyre november  11-én kerül sor Székesfehérváron.

     Ezen az éven 15 iskola 54 tanulója vett részt a megmérettetésen, ami a verseny történetében a legmagasabb versenyzőszámot jelentette.  

    A torna eredményei:

    Lányok kategóriája:

    Elődöntő:

    Kőrösi Nikoletta

    :

    Kolarovsky Nikoletta.

    3:0

    Kiss Tamara

    :

    Kovács Evelyn

    3:0

     

    III. helyért:

    Kovács Evelyn

    :

    Kolarovsky Nikoletta.

    3:1

     

    I. helyért:

    Kőrösi Nikoletta

    :

    Kiss Tamara.

    0:3

     

      Végeredmény:

    1. Kiss Tamara (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár)
    2. Kőrösi Nikoletta (Döme Károly Alapiskola és Óvoda, Izsa)
    3. Kovács Evelyn (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter)
    4. Kolarovsky Nikoletta  (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter)

     

    Fiúk kategóriája:

    nyolcaddöntő

    eredményei:

     

     

     

     

     

     

     

    Lőrinc B.

    :

    Marikovecz P.

    3:0

     

    Repka D.

    :

    Illés Fl.

    0:3

     

    Döme A.

    :

    Földes V.

    3:2

     

    Marikovecz D.

    :

    Vermes I.

    3:1

     

    Nagy T.

    :

    Sánta M.

    0:3

     

    Tóth P.

    :

    Kurina R.

    3:1

     

    Szabó F.

    :

    Keresztes B.

    3:0

     

    Laczkó B.

    :

    Hlinka I.

    3:0

     

                         

     

    Negyeddöntő eredményei:

    Lőrinc B.

    :

    Sánta M.

    3:1

    Illés Fl.

    :

    Tóth P.

    3:0

    Döme A.

    :

    Szabó F.

    0:3

    Marikovecz D.

    :

    Laczkó B.

    0:3

     

    Döntő:

    Lőrinc B.

    -

    Laczkó B.

    0:3

    Illés Fl.

    -

    Szabó F.

    0:3

    Szabó F.

    -

    Lőrinc B.

    3:0

    Laczkó B.

    -

    Illés Fl.

    3:0

    Szabó F.

    -

    Laczkó B.

    1:3

    Lőrinc B.

    -

    Illés Fl.

    1:3

     

      Végeredmény:

    1. Laczkó Bálint (Alapiskola Kürt)
    2. Szabó Ferenc (Ady Endre Alapiskola, Párkány)
    3. Illés Flórián (Katona Mihály Alapiskola, Búcs)
    4. Lőrinc Bence  (Ady Endre Alapiskola, Párkány)
  • Kossányi József Vers- és Prózamondó Verseny

    Iskolánk ezen a héten tartja a sokszínű rendezvényekkel teli Kossányi-hetet. Az iskola névadója tiszteletére megszervezett programsorozat szerves részét képezi a már hagyományos Kossányi József Vers- és Prózamondó Verseny. Ez a szavalóverseny a regionális keretekből kinőve a távolabbi iskolák számára is vonzó, hiszen sokan évek óta visszajárnak a jó hangulatú rendezvényre, s egyre nagyobb létszámú gyereksereg méreti meg magát az előadó-művészet terén.

                Idén 2017. október 26-án került sor e népszerű eseményre. Az  alapiskola Kossányi-terme adott otthont a versenynek, melyen 10 iskola 70 diákja vett részt. A környékbeli iskolák közül Perbete, Hetény,  Ógyalla és Búcs rendszeres résztvevői e rendezvénynek. Ezen az éven azonban a Komáromi járás más iskolái is eljöttek a versenyre: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola valamint a Jókai Alapiskola diákjai első alkalommal vettek részt a Kossányi-szavalóversenyen. A járáson kívüli iskolák közül a deáki és a nagykéri alapiskola is állandóan részt vesz e megmérettetésen. A magyarországi testvériskolánk, a szombathelyi Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola diákjai pedig már nemzetközi jelleget adnak e közkedvelt szavalóversenynek.

                A rendezvény értékét nemcsak a gyerekbarát jó hangulat adja meg, hanem a szakavatott zsűri megszívlelendő jó tanácsai és útmutatói is a diákok művészi fejlődése terén. A szentpéteriek és a többi iskola is szívesen fogadja Gál Tamás és Kiss Szilvia színészházaspár jóindulatú kritikáját, akik rendszeres vendégei az iskolának. Idén a versenyzők magas létszáma miatt két csoportban zajlott a verseny, így a Komáromi Jókai Színház két kiváló művésze, Fabó Tibor és Majorfalvi Bálint is a zsűri tagjai lettek.

                                                                                                                               Dr. Lacza Aranka

     

    A Kossányi József Vers- és Prózamondó Verseny eredményei:

    I.kategória – vers

    Aranysávosok: 1. Bukovszky Borbála – Kossányi AI Szentpéter

                             2. Demeter Shea Alexa – Eötvös Utcai AI Komárom

                             3. Maczkó Fanni - Eötvös Utcai AI Komárom

    Ezüstsávosok: Bugár Abigél, Tücsök Tímea Anna, Inczedy Lara, Kováč Lilla, Šulák Krištof Samuel, Csonka Szimona, Csengel Alexandra

    Bronzsávosok: Gjergji Izabella, Bende Zara Amina, Kajtor Kyra, Havadi-Nagy Martin, Bara Boglárka, Sárközi Patrícia, Fišter Zalán, Kárpáti Tamara, Šenkár Tünde, Rancsó Ádám, Vígh Kevin, Mangold Olivér

    I.kategória –próza

    Aranysávosok: 1. Fónad Lili - Eötvös Utcai AI Komárom

                             2. Szalóczi Boglárka – AI Deáki

                             3. Németh Sára – Reményik ÁI Szombathely

    Ezüstsávosok: Csivre Noémi, Lakatos Klaudia, Madari Hanna

    Bronzsávosok: Kovács Bence, Bernáth Simon, Turányi Trisztán

    II.kategória – vers

    Aranysávosok: 1. Baros Dániel – AI Deáki

                              2. Matovič Anna – Feszty AI Ógyalla

                              3. Horváth Boglárka – Reményik ÁI Szombathely

    Ezüstsávosok: Trestyánszki Eszter, Nagy Zsófia, Szabó Natália, Pilinský Evelyn

    Bronzsávosok: Jókai Angelika, Molnár Bianka, Palugyai Dávid, Zsidek Lilla, Zsidek Zoé, Žigo Boglárka, Marikovec Dóra

    II.kategória – próza

    Aranysávosok: 1. Horváth Lisa - Eötvös Utcai AI Komárom

                              2. Méhes Gergő – Jókai AI Komárom

                              3. Szalóci András – AI Deáki

    Ezüstsávosok: Fekeč Angelika, Döme István, Török Ádám

    III.kategória – vers

    Aranysávosok: 1. Hlinka Igor – AI Perbete

                             2. Bukovský Dorottya – AI Deáki

                             3. Jancsík Dóra - Eötvös Utcai AI Komárom

    Ezüstsávosok: Hovany Márton, Kurina Dóra, Balla Kiara Priscilla, Valakovič Mária

    Bronzsávosok: Šipoš Vanda, Bencsík Jázmin, Száraz Szabolcs, Sáray László, Jelen Jázmin, Zsidek Orsolya, Kajan Dóra, Szabó Kitty

     

    III.kategória – próza

    Aranysávosok: 1. Rancsó Kamilla – Tarczy AI Hetény

                             2. Jóba Zoltán – Feszty AI Ógyalla

                              3. Molnár Ferenc – Feszty AI Ógyalla

    Ezüstsávos: Lencse Emma Dóra

  • Adatok frissítése

    Az aScHelyettesítés program adatai frissítve
page:

Újdonságok

Kapcsolat

  • ZŠ s MŠ Józsefa Kossányiho s VJM -Kossányi József Alapiskola és Óvoda
    Školská 22, 946 57 Svätý Peter
  • +421 35 76 82 112
    fax: +421 35 76 940 70
    mobil: +421915815984
    Óvoda mobil: 0917450271
    Étkezde: 035 76 85 164

Fényképalbum