• Vetélkedő

• Versenyfelhívás

A Kossányi József Alapiskola és Óvoda műveltségi vetélkedőre hívja az érdeklődő diákokat, amely az iskola névadójának tiszteletére tartandó 2023-as Kossányi - Napok alkalmával kerül megrendezésre 2023. október 27-én /pénteken/ kb. 8:30 órai kezdettel.

A verseny helyszíne: alapiskola: Kossányi – terem

A vetélkedőre az 5-9. évfolyam tanulóiból álló 3-4 fős csapatok jelentkezését várjuk. A verseny kérdéseit az alapiskola tananyagából, sport- és közéleti hírekből - játékos rejtvények formájában, valamint iskolánk névadójának, Kossányi Józsefnek az életéről, munkásságáról és verseiből állítottuk össze.

Ha szeretnéd összemérni tudásodat más tanulókkal és egy jót játszani, itt a helyed a vetélkedőn!

Szeretettel várunk!

Nevezési határidő  a versenyre:  2023. október  6.

A nevezéseket a következő címre várjuk:

Postai cím: Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Školská 22, 946 57 Svätý Peter
          E-mail:  zs.vjm@zssvpeter.edu.sk vagy anikokajan@gmail.com
          tel: +421 3576 82 112, +421915 815 984

Pontosítjuk/szűkítjük az egyes témaköröket /alapiskolás szinten a tankönyvek alapján – játékos rejtvények, képfelismerők formájában/:

Magyar irodalom – Gárdonyi Géza élete + Egri csillagok

Történelem – Mátyás király élete és uralkodása

Biológia – Gerincesek /állatok/

Földrajz – Szlovákia és Magyarország – UNESCO – Világörökség listán szereplő helyek, építmények,…

Sport – Magyar olimpiai bajnokok

Kossányi József élete és munkássága -A felkészüléshez szükséges segédanyagok Kossányi Józsefről az iskolánk honlapján elérhetők, címe: https://kossanyiai.edupage.org/a/kossanyi-jozsef

RNDr. Bukovszky János