• Szavalóverseny

Kossányi József Szavalóverseny

A verseny a 2023.október 23. -27. között megrendezésre kerülő Kossányi Napok szerves része, melyet a Kossányi József Alapiskola és Óvoda szervez az intézmény névadója tiszteletére.

A versenyt 2023.10.26-án rendezzük 8.00 órai kezdettel, a verseny helyszíne az alapiskola.

Célcsoport: az alapiskolák 1.-9. osztályos tanulói és az óvodák 5-6 évesei

A verseny főszervezője Mgr. Bukovszky Nóra, tel. +421908325029

Egy intézményből kategóriánként maximum 2 tanuló nevezhető.(külön a vers és a próza)

A verseny menete:

2023.október 2-ig kérjük a jelentkezési szándékukat eljuttatni a kossanyi2023@gmail.hu címre (a jelentkezésnél kérjük feltüntetni: melyik  intézmény, melyik kategória, vers-próza alkotója és címe

A bejelentkezett intézményeknek ezután küldjük el a meghívót, ami tartalmazza a versenynap részletes programját.

A tanulóknak a Hit, remény, szeretet témában választott verset, vagy prózát (NEM NÉPMESÉT!)kell előadniuk.

A verseny egy fordulóból áll, a tanulókat arany, ezüst és bronz sávba sorolja a neves szakmai zsűri.

Kategóriák - külön a vers és a próza

1. Kategória: 5-6 évesek
          2. Kategória: 1. -3. osztály tanulói
          3. Kategória: 4.-5. osztály tanulói
          4. Kategória: 6.-7. osztály tanulói
          5. Kategória: 8.-9. osztály tanulói

(a szervezők a jelentkezők számának függvényében fenntartják a kategóriák megváltoztatásának lehetőségét)

Szeretettel várjuk a jelentkezéseket, jó felkészülést és sok sikert kívánunk mindenkinek!