- Költészet napja 2019 - digitális témahét - a Vers mindenkié
- Könyvhónap 2019
- MESEFESZTIVÁL 2018
- Bóna Dénes Informatikai Emlékverseny
- Jubileumi Kossányi-hét
- Kossányi rajzverseny 2018
- Tavaszi –húsvéti alkotó délután
- Májusfa állítás 2018
- Könyv hónapja 2018
- Sítúra Dóvalon
- Huszáravatás, március 15.
- Jelmezbál 2018
- Karácsonyváró
- Könyvhónapja 2017
- Mesefesztivál - 2017
- Kossányi - hét 2017
- Határtalanul…
- MESEFESZTIVÁL 2016
- Kossányi-hét
- Természetsuli
- Regionális sakkverseny - Szentpéter
- Könyvhónap 2016
- A NAPKÖZI ÉLETÉBŐL 2015/16
- Kossányi Kupa 2016
- Karácsonyváró az iskolában
- Mesefesztivál 2015
- KOSSÁNYI NAPOK 2015/16
- Szombathelyi vendégeink-2015
- Egy volt diákunk az EU bizottságban
- Májusfa állítás
- A könyv hónapja
- Regionális sakkverseny 2015
- Március 15.
- Jelmezbál
- Visszaemlékezés a sítúrára
- Mesefesztivál 2014
- Egészséges életmód hete
- Angolul tanuló falvak
- Anyák Napja
- Természetiskola 2014
- Májusfa állítás
- MESEMARATON 2014
- KOSSÁNYI NAPOK 2014
- Jelmezbál 2014
- Karácsonyi műsor 2013
- Egészséges életmód hete - 2013
- papírgyűjtés - 2013. május
- Jutalomkirándulás 2013
- A Föld napja
- Mesemaraton
- Anyák napja 2013
- Kossányi Napok 2013
- Farsang 2013
- Beíratási program 2012-2013
- Karácsonyi műsor 2012
- Mesefesztivál 2012
- Kossanyi Kupa
- Egészséges életmód hete 2012
- Szombathelyi vendégeink
- KOSSÁNYI NAPOK 2012
- Húsvéti ünnepváró
- Maszakabál 2012
- Sítanfolyam 2012
- Tavaszi ünnepváró
- Mekk Elek ezermester 2016
- Beíratkozási program
Költészet napja 2019 - digitális témahét - a Vers mindenkié
2019. április 8-12. héten iskolánkban megrendeztük a Vers mindenkié elnevezésű projektet, amelynek célja, hogy diákjaink rendhagyó módon kerüljenek kapcsolatba a magyar irodalom gyöngyszemeivel, költőinkkel és verseikkel. Több tanórán is kiemelten foglalkoztunk versekkel, játékos formában gyűjtöttünk adatokat a költőkről és az iskolai könyvtárban szemezgettek tanulóink a verseskötetekből. A költészet napja alkalmából iskolánk minden tanulója egy 5 tanítási órát felölelő témanapon vett részt. A témanap programjai közt volt közös szavalás – tanulók, szülők, pedagógusok együtt szavalták el József Attila Mama című versét és nemzeti imánkat, a Himnuszt. Ezután kezdődött az egész délelőtt megállás nélkül zajló versmaraton, amelyen minden tanuló egy-egy általa választott verset szavalt el társai előtt. Bekapcsolódhattak a jelenlevő szülők is. Közben az alsósok számára író-olvasó találkozót szerveztünk Fellinger Károllyal, a szlovákiai magyar irodalom jeles képviselőjével, akinek történeteit és mókás verseit szívesen fogadták a kisdiákok. A verskereső játék az osztályokban valósult meg– csoportokban versenyeztek a gyerekek. Minden csoportnak más-más ismert verset kellet sorba rendeznie a kalandosan összegyűjtött verssorok szerint. A legügyesebb csapatok díjban részesültek. Az utolsó programpont pedig a prezentációkkal, poszterekkel tarkított kiselőadások elkészítése és bemutatása volt. A kiselőadások projektjének előkészítéséhez a tanulók évfolyamonként a témanapot megelőzően további 2-3 tanítási órában /magyar nyelv és irodalom, olvasás, képzőművészeti nevelés, környezetismeret/ foglalkoztak a versekkel, költőkkel a választott projekttémának megfelelően.
A projektek központi témája minden esetben a vers és a költők, költemények bemutatása volt. Az alsó tagozatosok játékos formában csoportmunkával, képzőművészeti alkotásokkal, dramatizálással tarkítva dolgozták fel a verseket. A felső tagozatos tanulók szintén csoportmunkában összefoglaló kiselőadásokat állítottak össze és mutattak be az általuk tanult, ismert költőről és költeményeiről, amelyeket aztán digitális kollázs, poszter, gondolattérkép vagy prezentáció formájában dokumentáltak és mutattak be a többieknek. Az egyes évfolyamok által megvalósított projektek a következők voltak:
Zengő ABC – Az 1. osztályosok csoportmunkában megtervezték és megrajzolták a vers minden sorát és kiszínezték azokat. Közösen összeragasztották leporellónak. A kész leporelló szerint elmondták a verset és a magyar ábécét.
Tavasz hírnökei- A 2. osztályosok két csoportban dolgozták fel gondolattérképen Gyárfás Endre: Ébresztő, ill. Szabó Lőrinc: Nyitnikék c.versét. A projektmunka megkezdése előtt ráhangolódtak -prezentáció a tavasz két hírnökéről /cinege, feketerigó/, majd a látottakat megbeszélték, madárhangot hallgattak. A csoportok a versek alapján a megszerzett információkról szövegbuborékokat készítettek, kiszínezték a madarakat, és elhelyezték azokat az óriás poszterre. Interaktív játék és tavaszi szókereső segítségével megismerkedtek a versben szereplő tavaszi virágokkal is.
A cinege cipője- A 3. osztályosok Móra Ferenc: A cinege cipője című versét dolgozták fel. Meghallgatták szavalat formájában a verset és a Kaláka együttes feldolgozásában a vers megzenésített változatát is. A projekt célja egy szövegtárgy, a vers ihlette kézzel fogható alkotás előállítása, készítése volt. A vers egyes versszakait leírták és elhelyezték a saját cipőjükön - mindenki a saját fantáziája szerint, amelyet be is mutattak, ill. közösen egy lapbookot készítettek, amely tábla rendelkezik "interaktív" elemekkel: lapozható könyvecskék, zsebek, tartódobozkák – benne a gyerekek munkáival.
Portrék- A 4. osztályosok csoportmunkát, brainstormingot/ötletbörzét és versenyt alkalmaztak, így információkat, képeket, verscímeket gyűjtöttek és rendszereztek, hogy bemutassák az alsó tagozaton megismert költőket – portréjukat és nevüket. A csoportok könyvekből és internetes forrásból kikeresték a négy év alatt tanult verseket, és a címeket a megfelelő költő neve alá írták a táblán. Közös ellenőrzés után kidolgozzák projektlapra és bemutatják az elkészült projektet.
János vitéz – a költemény szereplőinek bemutatása – Az 5. osztályosok Petőfi Sándor életéről gyűjtöttek információkat, képeket nyomtattak, majd pedig a János vitéz szereplőit rajzolták meg, kiszínezték és posztert készítettek, amelyet kiselőadás formájában bemutattak.
Arany János életrajza és munkássága – A 6. osztályosok gondolattérképet készítettek egy poszterre, bemutatva a költő egyes életállomásait, majd fényképekkel illusztrálták, és ez alapján adták elő kiselőadásukat Arany Jánosról.
Csokonai és Lilla – A 7. osztályosok csoportokban dolgozták fel Csokonai Vitéz Mihály életét, fókuszba állítva a költő szatirikus költeményeit és reménytelen szerelmét Lilla iránt, majd prezentációban mutatták be a költő életútját és ismert költeményeit.
Ady Endre – A 8. osztályosok Ady életéről és költészetéről készítettek prezentációt és kiselőadást, melyben a költő életének érdekes eseményeit emelték ki.
József Attila - A 9. osztályosok a költészet napjának születéséről gyűjtöttek információkat, ill. József Attila tragikus életét és jelentős költeményeit bemutató prezit készítettek és mutattak be.