Napközi

2014-15

A 2014/15-ös iskolai év

A pihentető nyári hónapok gyorsan elteltek, a naptár újra szeptembert mutat és mi már iskolába járunk. Az előző évekhez képest egy kicsit másképp osztottuk szét a csoportokat. Az első csoportba kerültek az elsősök és a harmadikos fiúk. A második csoportban a másodikosok a harmadikos lányok és a negyedikesek vannak.

I. csoport

22. Sárközi Péter

23. Szelid Krisztina

24. Szelid Paulina

Hát így alakultak a csoportok, ilyen felállásban fogtunk neki az új iskolai évnek. Szeptemberben kihasználva a jó időt a lecke megírása után többnyire a szabadban tartózkodtunk. Gyakran meglátogattuk a parkot is ahol a fák hűsében hintáztunk, fogócskáztunk. A Pázmány Péter Alapítvány és a helyi Szülői Szövetség jóvoltából ugrálóvárat kaptunk. Mikor felfújattuk, mondanom sem kell, az öröm óriási volt.

Összefoglaló a napközisek mindennapjaiból

Eseményekkel teli hónapokat tudhatunk magunk után szeptembertől kezdve. Időnk sem volt újra megszokni az iskolai levegőt, máris belecsöppentünk az egészséges életmód hetének rendezvényeibe, melyből természetesen mi napközisek is kivettük részünket. Ezután, már el is kezdtük felkészülésünket a karácsonyváróra. A műsorba mindenkit bekapcsoltunk, és ez évben is, mint tavaly, az iskola énekkarával közösen szerveztük. A gyerekek szépen megtanulták a kiosztott szövegeket, az énekkar is kitett magáért. Az iskolai fellépésünket a téli szünet követte, de mi tovább készültünk, hiszen karácsony másnapján, templomunkban is előadtuk kis műsorunkat, melyet Vadkerti Imre és zenekara koncertje koronázott meg.  Januárban, várt bennünket a meglepetés. Gyönyörű, színes játszóházat és többféle puzzlet hozott nekünk a Jézuska. A kis ház egyszerűen megunhatatlan. Azóta is versenyzünk, ki lakjon benne először. A foglalkozásokon is nagyon jól használható, hiszen mesék dramatizálásánál kitűnő segédeszköz. A félévi és az influenza szüneteket magunk után hagyva, már az 1848-49-es szabadságharc megünneplésére készítettünk ünnepi műsort. A nyolcadikosok az énekkar és a napközisek közös fellépésére március 13-án került sor új színháztermünkben, melyet a napközi épülete feletti termekből alakítottak ki. Nagyon szép, lélekemelő műsort láthattunk .  A nagy ünnepek között természetesen dolgozunk, játszunk, jól érezzük magunkat a napköziben. Sok értékes munkát készítünk, melyeket a faliújságjainkon és az osztálytermünkben mindenki megcsodálhat. Hát így telnek napjaink délutánonként, kis munkával és sok pihentető szórakozással.

• ZŠ s MŠ Józsefa Kossányiho s VJM -Kossányi József Alapiskola és Óvoda
    Školská 22, 946 57 Svätý Peter