MŠ - Óvoda

szedd a lábad,

perdülj, fordulj,

fürgén járjad!“

Mi is az a farsang?A tavaszvárás ősi örömünnepe,búcsúztatjuk a telet. A farsang vízkereszttől a húsvétot megelőző 40 napos böjt kezdetéig tart. A bőséges evéssel, ivással elősegítik, hogy a következő évben gazdag termés legyen. És persze a táncmulatságok, amit mi is minden évben megtartunk az óvodában. Idén erre február 20-án került sor. Minden gyermek jelmezbe bújt. Volt közöttük királylány, hercegnő, tűzoltó, méhecske, bűvöskocka, pillangó és még sorolhatnám a sok ötletesebbnél-ötletesebb jelmezeket. Ezeket a szüleikkel otthon készítették, varrták, ragasztották, nyírták, dobozból, kartonból fabrikálták vagy éppenséggel vásárolták. A farsangot is, mint minden ünnepet nagy készülődés előzött meg. A kiscsoportban és a nagycsoportban is díszes farsangi  szemüvegeket ragasztottak, festettek, színeztek. A mulatozás közben ha elfáradtak, finomságok várták őket a megterített ,,ünnepi“ asztalnál. Ha megfejted a következő találós kérdést, kiderül az is, hogy többek között mi is volt az asztalon.

Dagasztanak, pofozgatnak,

szép kerekre kiszaggatnak.

Kendő alatt elaltatnak,

jó melegben tartogatnak.

Meg is növök egykettőre,

kiugrom a serpenyőbe.

Irul-pirul a két orcám,

hófehér a szalagocskám ( fánk ).

A gyermekek vidám légkörben tölthették az egész délelőttöt. Elsődleges célja az önfeledt játék, szórakozás volt. A gyermekek arca árulkodott is erről, biztosan minden ovis maradandó, pozitív élményekkel tért haza. Jutalmul pedig mindenki bohóckitűzőt, lufit és édességet kapott amit haza is vihettek.

Iskola megnevezése: ZŠ s MŠ Józsefa Kossányiho s VJM -Kossányi József Alapiskola és Óvoda
Iskola e-mail címe: zs.vjm@zssvpeter.edu.sk
Iskola címe: Školská 22, 946 57 Svätý Peter