Családi délután- Tökfesztivál az oviban

míg megnőtt a kobakom.

Sütőtökként illatoznék

esténként az asztalon.

Csíkos lettem, zöld és sárga,

illatozni nem fogok,

faragjál ki véssél arcot!

Töklámpásod én vagyok.”

(Galambos Bernadett: Töklámpás)

2016 november elején rendeztük meg óvodánkban az immár hagyományossá vált Tökfesztivált. A gyerekek már reggeltől lázas készülődésben voltak. A nagycsopostosok kifestették a hurkapálcára szúrt „tökfejeket”, hogy majd délután szüleikkel kidíszíthessék azt, valamint elkészítették közösen "Tökfilkót" is.  A kiscsoportosok pedig szellem lámpásokat készítettek, melyek az ablakokban világítottak a délután folyamán.

Uzsonna után elérkezett végre a nap fénypontja és elkezdődött a családi délután. A gyerekek szüleik segítségével nekiláttak a tökfaragásnak. Sorra készültek el a szebbnél szebb töklámpások.

A hűvösödő őszi időjárásban melegséget hozott a tábortűz, ahol mindenki kedvére sütögethetett. Természetesen nem csak a szalonna és a kolbász volt az egyetlen betevő, sok-sok finomság közül válogathattak kicsik és nagyok egyaránt.

Aki végzett a tökfaragással, ügyességi játékokban mérhette össze erejét társaival. Aki nem akart tököt talicskázni, az pedig arcfestésen vehetett részt.

Az egész délután jó hangulatban telt.  Reméljük, hogy sok ilyen közös programot tölthetünk még együtt. Mindenkinek köszönjük a részvételt és a sok- sok finomságot, ami elengedhetetlen volt a jó hangulathoz.

Iskola megnevezése: ZŠ s MŠ Józsefa Kossányiho s VJM -Kossányi József Alapiskola és Óvoda
Iskola e-mail címe: zs.vjm@zssvpeter.edu.sk
Iskola címe: Školská 22, 946 57 Svätý Peter