• po slovensky

        • o škole.pptx

           

          Naša škola po druhej svetovej vojne otvorila brány pre žiakov prvého ročníka dňa 1.9.1949. Žiaci druhého a tretieho ročníka začali chodiť do školy s vyučovacím jazykom maďarským v máji 1950. Vyučovanie prebiehalo v budove bývalej katolíckej školy až do roku 1960. Vtedy odovzdali novú budovu  ZŠ. V školskom  roku 1999/2000 sme oslavovali 50. výročie znovuzrodenia našej ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským. Na počesť znovuzrodenia našej školy sme vydali pamätnú knihu pod názvom „Naša škola“ – „A mi iskolánk“, a v roku 2006 sme vydali pamätnú knihu zachytávajúcu udalosti rokov 2001-2006.

          19.12.2000 bola slávnostne odovzdaná do užívania nová telocvičňa.     

          Od 1. januára 2002 naša škola dostala právnu subjektivitu a stala sa správcom školských budov.

           Od 1. júla 2002 podľa zákona 416/2001 Z.z. sa stal zriaďovateľom našej školy Obecný úrad vo Svätom Petre.

           

           

          2. Naše hlavné priority

          1.      vytvoriť podmienky na zavedenie nových technológií, ktoré sú nevyhnutné vo vyučovacom procese  21. storočia – informatizácia, multimedializácia...,

          2.      klásť dôraz na vyučovanie cudzích jazykov – nakoľko si myslíme, že spolu s IT sú základom úspešnosti budúcej generácie, 

          3.      dať väčší priestor žiakom pri formovaní života našej školy,

           

          4.      zintenzívniť spoluprácu

           

          škola                rodič               obec

           

           

           

          Pri stanovovaní priorít sme vychádzali z cieľov štátneho vzdelávacieho projektu „Miléneum“, z predpokladov nášho regiónu a z predstáv rodičov, ktorí využívajú služby ponúkané našou školou. Ciele musíme predovšetkým oddeliť od informácií menej dôležitých, ktoré treba v prípade potreby len vedieť nájsť. Musíme sa snažiť o väčšiu integráciu poznatkov a väčšiu koordináciu učiva jednotlivých predmetov. Teda postupne prejsť od encyklopedického podávania informácií vo vzdelávaní ku komplexnému vnímaniu sveta.

           

          Škola musí samozrejme vytvárať rovnaký priestor a rovnaké podmienky pre všetkých žiakov, zároveň musí umožniť rozvoj talentovaných žiakov. Musíme ešte viacej rozšíriť pestrosť vzdelávania, ktoré bude rešpektovať nadanie a záujmy žiakov – povinne voliteľné predmety, nepovinné predmety, záujmové krúžky atď.

           

          Každá udalosť na škole musí mať jediný cieľ: skvalitnenie výchovného a vzdelávacieho procesu.

           

          Škola má žiakom poskytovať nielen kvalitné vzdelávanie ale zároveň aj ponúkať možnosti využitia voľného času. Takto sa stane nielen centrom vzdelávania, ale súčasne i centrom kultúrnym a športovým. Školu nechápeme len ako zariadenie s prevádzkou v čase vyučovania, ale chceme ju otvoriť deťom (nielen žiakom školy) a obyvateľom obce, ktorí budú mať záujem vo voľnom čase sa vzdelávať, hrať alebo športovať. Budeme sa usilovať o to, aby sa rodičia stali prirodzenými a žiadanými partnermi školy, ich názory a pripomienky musia byť rešpektované. Chceme rodičov “zapojiť” do procesov prebiehajúcich na škole  a pravidelne ich informovať o výsledkoch.

           

          Kladieme veľký dôraz na umiestnenie žiakov našej školy na SŠ, nakoľko podľa nášho názoru má škola dávať také základy s ktorými sa žiak v budúcnosti úspešne uplatní v živote. Preto sme hrdí na to, že zo žiakov, ktorí počas posledných 10 rokov opustili brány našej školy, viac ako 18% ukončilo alebo absolvuje štúdium na VŠ alebo univerzite.

           

           

           

          Priestorové vybavenie:

           

          -         jazyková učebňa – pre 20 žiakov

           

          -         fyzikálno – chemické laboratórium – pre 26 žiakov

           

          -         učebňa výpočtovej techniky – 2 triedy , 23 a 18 počítačov

           

          -         telocvičňa s posilňovňou

           

          -         vonkajšie multifunkčné ihrisko

           

          -         trávnaté ihrisko

           

           

           

          Materiálne zabezpečenie

           

          Materiálne zabezpečenie je zatiaľ na dobrej úrovni aj vďaka tomu, že škola každoročne získava finančné granty (úspešné projekty). Ale nakoľko počet žiakov každoročne klesá (populačný úpadok) a s ním klesajú aj finančné prostriedky, môže sa situácia zhoršiť.

           

          Pri zabezpečovaní nevyhnutných školských pomôcok vo veľkej miere pomáha rodičovské združenie a Občianske združenie Dieťa budúcnosti.