• Az iskola profilja

• “Semmilyen szél sem kedvező annak, aki nem tudja, milyen kikötőbe tart.”

SENECA

Mint alapiskola a gyermeki személyiség sokoldalú fejlesztésére törekszünk. Oktató-nevelő munkánk arra irányul, hogy tanulóinkat az életre készítsük fel, mely megköveteli tőlük, hogy képesek legyenek kritikus és alkotó gondolkodásra valamint a gyors és hatékony problémamegoldásra. Széleslátókörű, kitartó, együttműködő, csapatmunkára képes és az egész életen át tartó művelődésre képes embert szeretnénk iskolánkon nevelni. Célunk növelni tanulóink számítógépes alapismereteit. Az iskola lehetőségeit kihasználva, a kommunikációra építve és figyelembe véve tanulóink individuális képességeit szeretnénk biztosítani tanulóink minőségi idegen nyelvi oktatását.Célunk kialakítani tanulóinkban az alkotó életvitel, a belső motiváció, az emocionális intelligencia, a szociális együttérzés és a megfelelő értékek követésének fontosságát. Tanulóinkat a szülőkkel együttmúködve humanizmus szellemében neveljük hogy szorgalmas, felelős, erkölcsös és szabad embereké váljanak, akik sikerrel veszik fel a versenyt más nemzetekkel.  Iskolánk 2002. január 1-től jogalanyivá vált. A változás iskolánkban lehetővé tette a szemléletváltást, és olyan lehetőségek teremtését, amik megfelelnek a 21. század követelményeinek.  Éppen ezért fokozott hangsúlyt fektetünk az informatizálódásra, multimediális eszközök használatára.  Iskolánk a 2003/2004-es tanévben felvette a Kossányi József Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola nevet. Az iskola a diákok második otthona. Ezért igyekszünk minél kellemesebb feltételeket teremteni számukra. Hogy mi az, ami a diákok számára örömet okoz, azt ők maguk tudják a legjobban. Ezért alakult meg a Diákönkormányzat-DÖK, ami aktív szervezője iskolánk rendezvényeinek. Ezenkívül negyedéves rendszerességgel megjelenik iskolánk hírlapja a Suli-buli.  Ha arra akarunk törekedni, hogy iskolánk a lehető legjobbat nyújtsa gyermekeink számára, a pedagógusokon kívül a szülőknek és a fenntartói jogkörökkel felruházott önkormányzatnak is a tőle telhető legtöbbet kell nyújtania. E területen is elégedettek lehetünk, hiszen iskolánk és a szülők, illetve az önkormányzat között kitűnő az együttműködés. Ezt  bizonyítja, hogy e pénzszegény időkben is át tudtunk építeni egy termet, és fel tudtuk szerelni informatikai szaktanteremmé, sikerült berendeznünk a nyelvi szaktantermünket és fizikai-kémiai szaktantermet alakítottunk ki. Ezt az együttműködést az elkövetkezőkben is szeretnénk továbbfejleszteni, és a különböző pályázatokon való részvétellel igyekszünk a legjobb feltételeket biztosíttani tanulóink számára.